Wisbech Town - Ely City Highlights 2022
» England » FA Cup » Extra Preliminary Round » Wisbech Town - Ely City
Vad hittar du pa den har sidan?

Letar du efter highlights från Wisbech Town - Ely City matcher? Höjdpunkter av främst Wisbech Town - Ely City 2022. Du kommer bli förvånad...

Extra Preliminary Round
Fre 05/08 20:30
Fre 05/08
Redcar Athletic
1 : 2
Seaham Red Star
Fre 05/08 20:45
Fre 05/08
Market Drayton Town
2 : 1
Shifnal Town FC
Fre 05/08 20:45
Fre 05/08
Wroxham
1 : 2
Dereham Town
Fre 05/08 20:45
Fre 05/08
Thetford Town
2 : 2
Soham Town Rangers
Fre 05/08 20:45
Fre 05/08
Stansted
1 : 0
Hadley
Fre 05/08 20:45
Fre 05/08
Ascot United
2 : 1
Cribbs
Fre 05/08 20:45
Fre 05/08
Bishop's Cleeve
4 : 1
Wantage Town
  • 61%
    Besittningstid
    39%
  • 49
    Farliga attacker
    24
  • 24
    Totalt antal skott
    09
  • 08
    Horn
    03
  • Fre 05/08 21:00
    Fre 05/08
    Walsham Le Willows
    1 : 6
    St Neots Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    North Shields
    2 : 1
    Knaresborough Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Garforth Town
    0 : 1
    Pontefract Collieries
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Newcastle Benfield FC
    2 : 0
    Crook Town AFC
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Goole
    4 : 1
    Consett AFC
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Sunderland RCA
    3 : 1
    Hebburn Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    West Auckland Town
    1 : 2
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Bridlington Town
    3 : 1
    Whitley Bay FC
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Thornaby
    1 : 3
    Kendal Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Tadcaster Albion
    1 : 1
    Tow Law Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Ashington AFC
    3 : 2
    Newton Aycliffe
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    North Ferriby
    3 : 0
    Northallerton Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Guisborough Town
    0 : 1
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Penrith AFC
    0 : 2
    West Allotment Celtic
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Heaton Stannington
    1 : 0
    Pickering Town CFC
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Thackley
    1 : 1
    Ramsbottom United
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Yorkshire Amateur
    2 : 2
    Charnock Richard
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Silsden
    1 : 0
    Burscough
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Whitchurch Alport
    2 : 0
    Vauxhall Motors
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Wythenshawe Town
    0 : 2
    Macclesfield
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Colne
    2 : 1
    1874 Northwich
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Glossop North End
    1 : 0
    AFC Emley
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Skelmersdale United
    2 : 1
    Padiham
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    0 : 1
    West Didsbury & Chorlton
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Ossett United
    2 : 0
    New Mills
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Prestwich Heys
    1 : 1
    Litherland Remyca
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Trafford
    6 : 0
    AFC Liverpool
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Winsford United
    1 : 1
    Widnes
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Irlam
    0 : 4
    Avro
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Barnoldswick Town
    1 : 1
    Albion Sports
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Stocksbridge Park Steels
    3 : 0
    Golcar United
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Lower Breck
    0 : 2
    Penistone Church
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Eccleshill United
    0 : 4
    Sheffield
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Prescot Cables
    1 : 1
    Ashton Athletic
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Squires Gate
    1 : 2
    Northwich Victoria
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Abbey Hey
    0 : 4
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Daventry Town
    2 : 2
    Worcester Raiders
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Malvern Town
    2 : 1
    Worcester City
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Coventry Sphinx
    0 : 1
    Bedworth United
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Atherstone Town
    2 : 1
    Gresley
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Darlaston Town
    0 : 4
    Tividale
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Hereford Lads Club
    1 : 5
    Hanley Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Bugbrooke St Michaels
    3 : 0
    Long Buckby
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Racing Club Warwick
    2 : 1
    Bewdley Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    AFC Wulfrunians
    1 : 2
    Newcastle Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Heanor Town
    1 : 5
    Studley FC
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Romulus
    2 : 0
    Sutton Coldfield Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Evesham United
    1 : 2
    Leicester Road
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Coventry United
    2 : 2
    Highgate United
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Westfields
    2 : 2
    Rugby Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Boldmere St Michaels
    1 : 0
    Walsall Wood
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Cogenhoe United
    1 : 1
    Stone Old Alleynians
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Hereford Pegasus
    0 : 6
    Stourport Swifts
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Kimberley Miners Welfare
    5 : 1
    Lutterworth Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Loughborough University
    5 : 1
    Newark Flowserve
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Spalding United
    2 : 1
    Deeping Rangers
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Skegness Town
    2 : 0
    Loughborough Dynamo
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Melton Town
    2 : 2
    Pinchbeck United
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Leicester Nirvana
    1 : 1
    Selston
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Anstey Nomads
    1 : 1
    Radford
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Shepshed Dynamo
    0 : 0
    Winterton Rangers FC
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Grimsby Borough
    2 : 3
    Lincoln United
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Bottesford Town
    1 : 1
    Barton Town Old Boys
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Sherwood Colliery
    2 : 2
    Long Eaton United FC
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Maltby Main
    0 : 1
    Quorn
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Handsworth Parramore
    1 : 0
    Sleaford Town FC
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Boston Town FC
    0 : 0
    Harborough Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Corby Town
    0 : 1
    AFC Mansfield
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Hadleigh United
    0 : 1
    Mildenhall Town FC
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    AFC Kempston Rovers
    2 : 0
    Long Melford
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Gorleston
    4 : 0
    Biggleswade United FC
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Desborough Town
    0 : 0
    Histon
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    March Town United
    1 : 2
    Sheringham
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Wisbech Town
    5 : 1
    Ely City
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Godmanchester Rovers
    3 : 0
    Rothwell Corinthians
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Haverhill Rovers
    0 : 0
    Mulbarton Wanderers
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Eynesbury Rovers
    1 : 3
    Newmarket Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Kirkley & Pakefield
    1 : 2
    Fakenham Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Lakenheath
    0 : 4
    Bury Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Whitton United
    3 : 2
    Wellingborough Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Ipswich Wanderers
    1 : 0
    Yaxley FC
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Norwich United
    2 : 3
    Potton United
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Coggeshall Town
    0 : 0
    Barking
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Leighton Town
    9 : 2
    Baldock Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Brantham Athletic
    3 : 0
    Basildon United
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Stotfold FC
    2 : 2
    Newport Pagnell Town FC
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    London Colney
    0 : 5
    Witham Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Leverstock Green
    3 : 0
    Halstead Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Shefford Town & Campton
    4 : 1
    Stanway Rovers FC
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Redbridge
    1 : 2
    Takeley
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Heybridge Swifts
    4 : 0
    Clapton
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Buckhurst Hill
    2 : 1
    Waltham Forest
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Little Oakley
    1 : 2
    FC Clacton
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Harpenden Town
    2 : 1
    New Salamis
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Southend Manor
    1 : 0
    Cockfosters
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Milton Keynes Irish
    2 : 4
    Tilbury
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    White Ensign
    1 : 2
    St. Panteleimon
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    West Essex
    2 : 1
    Crawley Green
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Enfield 1893
    3 : 1
    Hullbridge Sports
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Barton Rovers
    1 : 1
    Arlesey Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Hertford Town
    1 : 1
    Colney Heath
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Waltham Abbey
    4 : 1
    Woodford Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Dunstable Town
    2 : 0
    Great Wakering Rovers
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Romford
    5 : 2
    Saffron Walden Town FC
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Ilford
    4 : 1
    Sawbridgeworth Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Ashton & Backwell United
    0 : 2
    Aylesbury United
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Flackwell Heath FC
    4 : 0
    Keynsham Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Brimscombe & Thrupp
    2 : 1
    Fairford Town FC
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Ardley United
    3 : 2
    Wokingham & Emmbrook
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Longlevens
    2 : 3
    Aylesbury
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Risborough Rangers
    0 : 1
    Holyport
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Highworth Town
    0 : 2
    Reading City
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Tuffley Rovers
    1 : 2
    Slimbridge
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Clevedon Town
    2 : 1
    Chalfont St Peter
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Burnham
    1 : 1
    Easington Sports
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Thornbury Town
    1 : 3
    Chipping Sodbury Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Wootton Bassett Town
    1 : 1
    Windsor
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Bitton AFC
    1 : 3
    Cinderford Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Cadbury Heath
    2 : 2
    Mangotsfield United
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Roman Glass St George
    3 : 1
    Tring Athletic
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Lydney Town
    2 : 4
    Kidlington
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Didcot Town
    1 : 1
    Shrivenham
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Canterbury City
    1 : 1
    Newhaven
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Raynes Park Vale
    1 : 1
    Erith & Belvedere
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Rusthall
    3 : 2
    Loxwood
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Glebe
    4 : 3
    Holmesdale
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Horsham YMCA
    0 : 3
    Beckenham Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Virginia Water
    1 : 0
    Hilltop
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Whitehawk
    0 : 0
    K Sports
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Sheerwater
    1 : 0
    Banstead Athletic
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Southall
    0 : 0
    Redhill
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Harefield United
    3 : 2
    Lordswood
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Pagham
    0 : 4
    Erith Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Chipstead
    1 : 2
    Tunbridge Wells
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Punjab United
    2 : 1
    Balham
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Alfold
    1 : 4
    Knaphill
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    East Grinstead Town
    1 : 0
    Hollands & Blair
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Lancing
    4 : 0
    Roffey
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Oxhey Jets FC
    1 : 3
    Phoenix Sports
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Deal Town
    2 : 2
    Egham Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Hassocks
    1 : 0
    Lingfield
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Broadfields United
    1 : 2
    Guildford City
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Sutton Athletic
    1 : 0
    Welling Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Eastbourne Town
    2 : 1
    Steyning Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Crowborough Athletic
    2 : 3
    Crawley Down Gatwick
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Faversham Town
    0 : 1
    Colliers Wood United FC
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Horley Town
    0 : 5
    Sevenoaks Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Westfield
    2 : 0
    Eastbourne United
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Peacehaven & Telscombe
    2 : 2
    AFC Croydon Athletic
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Three Bridges
    3 : 0
    Whitstable Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Chichester City
    4 : 0
    Frimley Green
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Uckfield Town
    1 : 4
    Midhurst & Easebourne
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Northwood
    2 : 1
    South Park
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Saltdean United
    0 : 8
    Ashford Town (Middlesex)
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Walton & Hersham
    2 : 2
    Kennington
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Littlehampton Town
    3 : 1
    Broadbridge Heath
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Cobham
    0 : 3
    Tooting & Mitcham United
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Abbey Rangers
    0 : 3
    Hanworth Villa
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Fisher
    0 : 0
    Mole Valley SCR
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Bexhill United
    2 : 3
    North Greenford United
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Bearsted
    3 : 3
    Spelthorne Sports
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Varndeanians
    0 : 1
    Hythe Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Bradford Town
    0 : 4
    Hamworthy United FC
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Alresford Town
    2 : 2
    Laverstock & Ford
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Fareham Town
    3 : 1
    Hythe & Dibden
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Badshot Lea
    4 : 0
    Brockenhurst
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Lymington Town
    2 : 0
    Portland United
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Baffins Milton Rovers
    4 : 1
    Alton
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Warminster Town
    0 : 2
    Andover New Street
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Welton Rovers
    0 : 1
    United Services
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Thatcham Town
    2 : 3
    Horndean
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Corsham Town
    0 : 2
    AFC Portchester
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Larkhall Athletic
    4 : 1
    Folland Sports
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Westbury United
    2 : 1
    Bournemouth FC
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Cowes Sports FC
    1 : 0
    Hamble Club
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Fleet Town
    1 : 3
    Newport Isle of Wight FC
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Christchurch
    2 : 3
    Blackfield & Langley
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Tadley Calleva
    2 : 6
    Wincanton Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Moneyfields
    5 : 0
    Bemerton Heath Harlequins
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    2 : 1
    Bashley
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Street
    1 : 2
    Helston Athletic
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Buckland Athletic
    2 : 1
    Exmouth
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Willand Rovers
    2 : 1
    Wellington FC
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Liskeard Athletic
    1 : 4
    Shepton Mallet
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Torpoint Athletic
    1 : 1
    Millbrook
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Tavistock
    2 : 3
    Brixham
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Falmouth Town
    2 : 1
    Saltash United
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Bideford
    1 : 0
    Bridgwater Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Sherborne Town
    1 : 1
    Ilfracombe Town
    Lö 06/08 16:00
    Lö 06/08
    Barnstaple Town
    1 : 1
    Mousehole
    Sö 07/08 14:00
    Sö 07/08
    Whickham
    2 : 1
    Frickley Athletic
    Sö 07/08 14:00
    Sö 07/08
    Edgware Town
    2 : 1
    Hoddesdon Town
    Sö 07/08 16:00
    Sö 07/08
    Hallam
    0 : 0
    Bury AFC
    Sö 07/08 16:00
    Sö 07/08
    Lye Town
    4 : 1
    Heather St Johns
    Sö 07/08 16:00
    Sö 07/08
    Belper United
    0 : 3
    Lichfield City
    Sö 07/08 16:00
    Sö 07/08
    Hinckley AFC
    1 : 3
    Wolverhampton Casuals
    Sö 07/08 16:00
    Sö 07/08
    FC Romania
    2 : 0
    London Lions
    Sö 07/08 16:00
    Sö 07/08
    Stansfeld
    4 : 1
    Wembley
    Sö 07/08 16:00
    Sö 07/08
    Little Common
    1 : 2
    Chatham Town
    Tisdag 20:45
    Ti 20:45
    Athletic Newham
    3 : 3
    Sheppey United
    Tisdag 20:45
    Ti 20:45
    Shaftesbury Town
    2 : 2
    Camberley Town
     
    Motesplats
    Namn
    The Elgoods Fenland Stadium
    Stad
    Wisbech
     
    Vader
    Temperatur
    22.5
    Moln
    58%
    Vindhastighet
    1.01 m/s
    Fuktighet
    40%
    Tryck
    1028

    Wisbech Town - Ely City Highlights (5:1) FA Cup 2022

    Letar du efter highlights från Wisbech Town - Ely City matcher? Höjdpunkter av främst Wisbech Town - Ely City 2022. Du kommer bli förvånad...

    Wisbech Town - Ely City Highlights (5:1) FA Cup 2022.

    Letar du efter highlights från Wisbech Town - Ely City matcher? Höjdpunkter av främst Wisbech Town - Ely City 2022. Du kommer bli förvånad...

    Copyright © 2013-2022 SocaPro Inc - Global Gateway 8, SC
    Om oss    Villkor     Kontakta oss